| Iulian_Ovidiu_1998 a întrebat:

Zice cineva ca are bujie in toba pentru a scoate flacari, cum as putea sa fac si eu la un motor 1, 4 cu o toba sport sa scoata flacari?

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Bujie in toba? Ceva nou. Nu am auzit de asa ceva. Cei care scot astfel de flacari pe toba au motoarele modificate, 2 garnituri de chiuloasa, sau una dubla, astfel maresc camera de ardere sau folosesc benzina foarte aditivata ca cea de aviopn de ex "kerosen".

| 0rlando a răspuns (pentru vioricavio):

Nu e ceva nou deloc, e doar prostie supraapreciată.
Uite aici cum arată https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=exhaust+spark+plug

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar masinile cu motoare puternice scot foc pe teava avand multi cp, e posibil sa fie si de la turbo modificat tu nu ai ce face

| ombladon a răspuns:

Mda,are o bujie in toba,o bobina de inductie doar pentru acea bujie,atunci cand apasa un buton,daie alimentarea cu curent a bobinei de inductie de la motor, si alimenteaza bobina de inductie de la bujia din toba, asa benzina nu se mai aprinde in motor ci in toba, normal ca treaba asta se face dupa ce turezi motorul, si opresti flacarile cand motorul ajunge la turatie mica...

| Iulian_Ovidiu_1998 explică:

Voi nu stiti ce vorbiti! am mai gasit o masina pe olx care aa zis ca are bujie in toba si desigur un sistem special ce il alimenteaza. Daca nu stiti care e treaba nu va mai bagati cu chestii gen,, doar masinile foarte puternice \ turbo '' sau alt ceva.