| nrsonix a întrebat:

Salutare, am 14 ani si 1, 72. As vrea sa stiu daca pot sa merg pe un motocross honda crf250, daca pot sa ma urc pe unul, am mai pus o intrebare asemanatoare si se legau toti cu faptul ca n-am voie sa merg, nu e o problema, vreau sa stiu daca pot merge, eu am experienta in motocross cu fosta mea kawasaki ks65, ofer funda pentru cei care imi raspunde la intrebare...

Răspuns Câştigător
| TheWingNight a răspuns:

Poi daca ai mai mers inseamna ca nu o sa ai probleme mari la inceput. Si aia care tiau zis ca nai voie is varza. Cu motocrossul pe teren special amenajat pentru motocross poti conduce si de la 12 ani daca stii sa mergi.Nu spun asta din capul meu, in Italia unde am fost eu era un asemenea teren si erau si copii de 12 ani care mergeau cu motoscross de 200.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai mai avut ceva experienta poti sa mergi dar este putin cam grea pentru un cross si la inceput nu vei putea sa te descurci in teren accidentat chiar perfect cu ea, dupa ce te obisnuiesti o sa iti fie mai usor si o sa te cam doara mana stanga findca are ambreajul extrem de tare strangi de el de zici ca e din sarma otelita dar in rest este ok!

| a1doru a răspuns:

Pai intreaba si tu care este garda seii si in functie de asta iti poti da seama daca poti sau nu.cred totus ca la 1, 72 cat zici ca ai, nu este nicio problema