| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am 18 ani, deţin categoria B şi am un buget de 11.000 RON/2500 Euro bani de maşină. Ce îmi recomandaţi? Caut o maşină bună, de preferat nemţească pentru că alea sunt cele mai bune, mă gândeam la un Opel Astra Bertone, aştept răspunsuri!
Numai bine!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alea nemtesti erau cele mai bune acum vreo 20 de ani. Le-a trecut vremea.
Astra Bertone e scumpa, in bugetul tau iti cumperi o Astra G hatch/caravan/sedan, ce motorizare vrei tu, ca toate sunt bune.
Golf 4 nu iti recomand, pentru ca una diesel in bugetul tau e killerita, iar cele pe benzina sunt plasticuri de dus la reciclat.

| OldSoul a răspuns:

Vw Bora.

| Kreefy a răspuns:

Hm, intr-adevar sunt bune masinile nemtesti, dar cand iti cade o piesa nu te astepta sa fie prea ieftina, mai ales la modelele vechi.
Ai putea sa iti achizitionezi un Volkswagen Passat din 1998, din ce am inteles sunt destul de bune, sau un Volkswagen Golf 4, te poti duce si spre BMW Seria 5 care este o masina foarte buna sau Audi A4 sau chiar A6, dar cam mananca benzina. Opel Astra Bertone mai mult de fita, 2 locuri, unele sunt coupe, mie nu-mi place, prefer un Opel Astra G mai degraba.

| AndreeaWXYZ a răspuns:

Volkswagen golf, best