| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Salutare, am decis ca trebuie sa schimb plăcuțele de frâna și am intrat pe doc. Îmi recomanda doua tipuri de plăcute, unele ceva mai mari in diametre, iar altele ceva mai mici. Îmi puteți spune cum sa aflu care s-ar potrivi pe discurile mele actuale? Vreun cod pe cele vechi care sa corespundă sau cum sa fac? Am luat mașina la mâna a doua din câte stiu cu frânele schimbate in reprezentanta (audi A5 2013)

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Banui ca alea mai mici sunt pe spate, alea mai mari pe fata, de aia ai vazut tu doua tipuri

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru relian):

Pe spate are placute? Am intrebat, nu am dat cu parul.

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru CodrutElian1990):

Da, are și pe spate

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru relian):

Am selectat sa fie pe spate la filtre de cautare. acum nu stiu.

| relian a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Tu imi raspunzi mie? Nu am spus nimic, eu am raspuns celui care a intrebat.Asa stiu ca sunt placutele de frana la spate diferite fata de fata, mai mari acolo unde masina este mai grea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru relian):

Am intrebat doar. Unele masini au pe spate ferodouri, nu placute de frana.

| relian a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Alea nu-s masini, is trotinete laughing Cele mai multe masini au placute nu banda, dar sunt si asa masini cum spui.