| LuFacs a întrebat:

Salutare.Am doua probleme la electromotor. dupa ce o pornesc se aude un zgomot, se retrage mai greu bendixul cred.Si cateodata caraie cand vreau sa o pornesc.Care ar fi cauzele?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Volanta este tocita.Schimb-o.Volanta se opreste intotdeauna in aceeasi pozitie.Verifica deasemeni si electromotorul. Posibil sa se fi tocit si lagarele(bucsele).

| LuFacs explică (pentru darrio2007):

Volanta nu are nimic. poate bucsele sa fie de vina.

| darrio2007 a răspuns (pentru LuFacs):

Te-ai uitat la ea? Daca este buna inseamna ca bucsele sunt de vina.

| LuFacs explică (pentru darrio2007):

Ok o sa il desfac maine sa vad ce si cum.

| darrio2007 a răspuns (pentru LuFacs):

Ok.Succes.