| YaonJinji a întrebat:

Salutare.
Am luat și eu permisul miercurea trecută și mi-am luat dovada.
Eu vineri după amiaza o sa plec din țară.
Și dacă pun prin absurd ca pana vinerea asta nu îmi ajunge permisul, pot sa conduc in altă țara cu dovada?
Mai exact in Germania.
Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti iesi din tara fara a avea permisul de conducere si nu poti conduce in strainatate cu dovada.

| darrio2007 a răspuns:

Niciodata. Nu mai poti avea rabdare? Problema e lipsa de experienta. Iar tu deja ai ganduri prea mari.

| YaonJinji explică (pentru darrio2007):

Nu, e vorba ca plec in vacanța, nu plecam cu mașina, plecam cu avionul și ma întorceam cu cineva cu mașina.
Doar așa sa conduc puțin, nu sa merg sute de km

| darrio2007 a răspuns (pentru YaonJinji):

Ok. Acum am inteles.

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa pe altcineva sa sofeze, ca sa nu faci accident, ca un incepator nu are pic de experienta la sofa si are 99% sanse sa faca accident.
Oricum, fara permis nu poti sofa peste hotare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Frate cate tampenii poate debita femeia asta

acum 3 ore | AnaMaria50 a răspuns:
Lasa pe altcineva sa sofeze, ca sa nu faci accident, ca un incepator nu are pic de experienta la sofa si are 99% sanse sa faca accident.