| Toty_Jointer_1985 a întrebat:

Salutare. Am lucrat in Anglia anul trecut si mi am adus de acolo o masina. cand am cumparat o nu am facut nici un contract de vanzare cumparare ca ei nu fac asa ceva acolo. daca nu am contract de v/c, pot inmatricula masina in Romania numai cu cartea masinii?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, sincer difera de la judet la judet, aici la mine in SV daca nu ai farurile schimbate esti automat respins, dar am inteles ca in alte judete ar fi mers si "altfel", acum si daca esti prins in trafic cu faruri de Anglia tot nu e bine. Nu stiu, poate poti sa le reglezi, dar nu la toate masinile se poate asa ceva.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Du-te la un birou de acte auto, si iti vor completa ei un contract de vanzare-cumparare fictiv, dupa modelul celor din Anglia si nu vei avea nici o problema.
Am cumparat si eu acum ceva timp o masina adusa din Anglia, si asa am facut si cu toate astea am inmatriculato fara cea mai mica problema.

PSsadDaca nu stii deja) Trebuie sa schimbi farurile.

| Toty_Jointer_1985 explică (pentru OldSoul):

Mersi mult, asta intentionez ca de curand sa ma duc la un birou de acte auto.
si faza cu farurile stiam (mersi oricum) dar cine stie ~? poate rezolv astea care le am, ca totusi, au xenoane etc...

| OldSoul a răspuns (pentru Toty_Jointer_1985):

Nu stiu ce sa zic, sincer difera de la judet la judet, aici la mine in SV daca nu ai farurile schimbate esti automat respins, dar am inteles ca in alte judete ar fi mers si "altfel", acum si daca esti prins in trafic cu faruri de Anglia tot nu e bine. Nu stiu, poate poti sa le reglezi, dar nu la toate masinile se poate asa ceva.