| Ionut_Ciocan_1995 a întrebat:

Am nevoie de niste păreri. Sunt șofer începător și vreau să îmi iau prima mașină, la mâna a doua, cât de curând și vreau să știu care ar fi cea mai buna variantă consum, întreținere între VW golf 5, Seat altea, Opel Astra H Peugeot 207 și Ford focus MK2. Știu că cele germane sunt cele mai bune, dar cam scumpe. Bugetul meu e de 3000€

2 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Orice ar fi parerea mea sa iti iei ceva pe benzina, nu iti lua diesel ca e foarte pretentios.

| Alexandru250201 a răspuns:

Eu zic sa alegi Golf 5, e mai fiabil, consuma putin, e usor de intretinut si are cateva dotari faine