| Sergiu0709 a întrebat:

Salutare, am o problema la bicicleta, cand pedalez se aude un tic nu foarte tare asa finut, am verificat si ii de la pedale, dar nu stiu exact ce, in angrenaj undeva ce ziceti ce pot face?
As incerca acasa deoarece un servis de biciclete ii cam la 40 km de mine

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti atent si urmaresti miscarile, iti poti da seama unde- si ce pocneste.

| Eisenheim a răspuns:

Fie e de la pedale,alea pe care pui piciorul efectiv,lucru des întâlnit, pentru că acolo se pune presiune, forță, fie caz mai rar in butuc este un rulment care după multă vreme se uzează și el și trebuie schimbat happy ambele reparatii le poți face acasă, cu răbdare și atenție happy și nici nu costa mult piesele

| Sergiu0709 explică:

Si vreau sa m-ai spun, nu este joc in angrenaj!

| Sergiu0709 explică:

Inca ceva se aude doar într-un loc daca pedala ii la 70% de ex acolo se aude alt undeva nu