| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare! Am o trotineta FreeWheel Rider T3. Am 2 întrebări.
1). Cum ii scot limitarea? De la 25km?
2). Cum ii activez Bluetooth?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. daca ii scoti limitarea te trezesti cu dosar penal, ca la 16 ani nu ai voie sa sofezi ceva cu putere mare, de aceea ti-a si fost limitata viteza.

2. O trotineta nu are bluetooth. Iti cumperi tu unul si ti-l pui in ureche si cu fir sau ireless iti pui telefonul in buzunar.

| WizzArd3344 explică (pentru Violleta2022):

Te contrazic, dacă scoți limitarea cel mai probabil trotineta o sa îți meargă cu 10-15km mai mult decât înainte. Asta ar însemna să prindă undeva la 35-40km. Din câte știu eu trotinetele le poți conduce pana la 45km fără permis. Noroc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Ce nu ai inteles?
Limitarea este pusa acolo LEGAL, tocmai pentru a nu putea sa mergi nici macar cu 1km peste cat este limitata, fiindca la 16 anisori nu ai voie sa sofezi nimic peste 25km/ora!
Daca te prinde Politia ca i-ai scos limitarea, atunci esti pasibil de dosar penal, amenda sau puscarie!
Se pare ca trotineta aia are limitarea corecta, conform legii!