| vegeta a întrebat:

Salutare am platit si eu taxa auto in martie 2016 si cum acum sa baga legea ca nu mai trebuie sa platesti taxa de imatriculare m-am gandit si eu sa o recuperez dar aici vreau sa va intreb pe voi cum fac si ce trebuie sa fac pentru a recupera taxa de înmatriculare ce acte trebuie si ce trebuie facut?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura taxa pe care o poti recupera este cea platita inainte de 2013 care a fost declarata ilegala. Taxa de timbru platita dupa 2013 nu se poate recupera.

Singura sansa e sa astepti sa se dea o lege prin care se restituie baii pe taxa celor care au platito intre 2013-2017... si prin care vei fi probabil scuti de impozit pana recuperezi banii nu ii vei vedea in mana... dar asa e doar o presupunere deocamdata