| Nikezor a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi.
Am in plan sa achizitionez un bmw seria 3 ( e36) ca sa il modific (slightly) in asa fel incat sa fie legal pe drumuri si cu performante mai bune la un motor de 2.0.
Vad foarte multe anunturi cu bmw e36 in acte 2.0 dar cu motor de 2.5 ambele in 6 pistoane.
Ma intreb cum se poate trece la ITP cu actele de 2.0? Se face referire la motor ca este aproximativ la fel de mare avand in vedere ca e in 6?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai il cumperi road worthy de la inceput, sa fie legal sa mergi cu el. Nu o coaja de masina fara itp si facuta din bucati, ma gandesc. nu? o iei cu tot ce trebuie, acte, itp, etc.
De unde vrei sa-l iei de e ilegal sa mergi cu el pe drumuri publice? de la dezmembrari?

| Nikezor explică (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca nu, dar tot ceea ce vad pe olx spre exemplu sunt masini cu acte de 2.0 dar sub capota iti iese la vedere un 2.5... ceea ce nu prea e ok in caz ca te opreste RAR-ul...