| StefNN a întrebat:

Am si eu o intrebare si nu vreau raspunsuri la misto sau ceva.
Ce pot sa patesc daca fug de politie adica nu sa fie ei stationati si sa ma traga pe dreapta, efectiv sa fac ceva si sa ma alerge cu girofarele pornite prin oras sau pe unde ii alerg eu?
Primesc doar dosar penal si o amenda sau se poate ajunge la ceva mai grav?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

TE ARESTEAZA si nu iti dau drumul prea usor pentru ca devii LA MODUL CATEGORIC:

UN PERICOL PENTRU SIGURANTA PUBLICA

poti sa lovesti pe cineva, politistii care SUNT OBLIGATI DE DATORIE sa te urmareasca se pot lovi si face accident SI TU ESTI DE VINA, NU EI, etc.

uita ce vezi prin filme, alergatul cu politia nu se termina decat intr-un singur mod: cu tine prins... cel putin
iar printre "altele" in afara de blocaje rutiere chemate prin radio (deci INTOTDEAUNA vor fi inaintea ta) or sa mai foloseasca chiar si armele din dotare, deci nici la inchisoare sau spital nu ajungi, ci direct la morga

| StefNN explică (pentru Bizon95):

Mama nasol, mersi laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru StefNN):

Cu placere happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai grav decat dosar penal? poate doar o bataie

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa iei un glonte in cap, cum si merita debilii astia care fac asa ceva. Bine, in Romania sansele ca asta sa se intimple sunt foarte mici, dar totusi exista. In rest, dosar penal si alte alea... (De la dosar penal se poate ajunge bine-mersi la inchisoare cu executare.)

| danbnz a răspuns:

Depinde de ceea ce faci.

Răspuns utilizator avertizat