| Mihai200009 a întrebat:

Salutare. Am si eu o nelamurire. Ieri am primit o masina de la fratele meu din Italia, dar nu am contractul de vanzare/cumparare, am doar cartea masinii si un document cum ca e radiata. Ca sa inmatriculez masina am nevoie de contract de vanzare/cumparare? Si daca am nevoie cum as putea sa rezolv cu acel document? Se poate face si online?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il astepti pe fratele sa vina cu actele de vanzare-cumparare, ca sa-i poti face inscrierea in Romania.

| Mihai200009 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot face acel contract online?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai200009):

Despre ce contract online vorbesti?
Ai nevoie de actul oficial, semnat de mana intre cumparator si vanzator, cu stampile si restul.

Răspuns utilizator avertizat