| cosmin22223 a întrebat:

Salutare. am si eu o problema. am achizitionat un Volkswagen Passat. 1.6 benzina din 1997. problema este ca de cand am cumparat-o nu ii mergea inchiderea centralizata. am 2 chei cu telecomanda si una rezerva. becul de pe portiera se aprinde cand incui masina manual. am schimbat vreo 10 baterii la ambele telecomenzi si tot nu vrea. becurile de pe telecomanda se aprind cand apas pe butoane. dar nu actioneaza inchiderea. Ce poate avea? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Robbu a răspuns:

Foarte posibil senzorul happy

| cosmin22223 explică (pentru Robbu):

Care senzor?

| Robbu a răspuns (pentru cosmin22223):

Cheia are in ea acel cip,ce se mai defecteaza/misca etc (am patit-o si eu) si nu mai are niciun efect asupra masinii,asta ar fi unul din motive,altul poate fi si de la masina, acel senzor ce primeste semnalul de la cheie.dar sincer decat sa te apuci sa verifici cu mana ta atata timp cat nu cunosti, nici eu nu am facut-o cu mana mea deoarece sunt parti componente mici si sensibile, mai bine mergi la un service, sau la reprezentanta daca nu isi revine.

| cosmin22223 explică (pentru Robbu):

Nu vrea nici de al dracu sa isi revina!

| cosmin22223 explică (pentru Robbu):

Si ce e mai nasol e ca nici cheia cealalta nu vrea sa mearga! tie ce ti-au facut la service de iti merge acum_