| Albert_Serediuc_1993 a întrebat:

am si eu o problema cu un scuter malaguti F12 Phantom din 2006, in mers scuterul se inneaca si se opreste,ii dau la automat un pic mai mult si porneste iarasi apoi merg un pic cu el si iar se opreste, ma poate ajuta cineva sa imi spuna de la ce e si cum pot rezolva? multumesc!

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Intri pe motociclism.ro, pe forum, iti faci cont, dureaza cateva minute, iti vine validarea in maxim 1 zi (se valideaza doar de admini) si ai un forum specializat pe 2 roti la dispozitie cu sfaturi.

| KaPy2 a răspuns:

Fa-i reglajul bine la carburator, da prea putin aer si nu-ti face arderea cum trebuie!