| asusray a întrebat:

Salutare.
Am si eu o problema la masina. Mai exact cand motorul e rece sau oprit de minim sa zic asa o jum de ora se aude o bataie la motor cateva secunde apoi dispare.
Menționez volanta si kitul ambreiaj au fost schimbate.
Las un link aici cu zgomotul. La pornire.
Se poate auzii cum este un zgomot tremurat asa parca pana ar lua ulei. Asa mi se pare mie.
Mecanicii sar repede la volanta. Ca ea ar face. Dar nu se poate sa fie am schimbat o cand facea zgomot gen pedala la jumatate batea. Acum nu se aude nimic nu bate absolut nimic. Decat la pornire am treaba asta
O parere mi ar fi de ajutor.
Mulțumesc
https://youtu.be/HDif8Hu-gSA

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Folosesti aerul conditionat?

| asusray explică (pentru ardnaxur1961):

Da. Dar nu cred ca are legatura
Face asa si cand e pornit si oprit

| darrio2007 a răspuns:

Verifica nivelul uleiului.

| asusray explică (pentru darrio2007):

Nivelul e bun

| darrio2007 a răspuns (pentru asusray):

Folosesti uleiul indicat de fabricant pentru vremea de afara?