| Algus321 a întrebat:

Salutare, am și eu o problema la un seat leon 1p 2.0 TDI 140 cp BKD. După ce opresc mașina și scot cheia din contact ceasurile îmi stau ridicate la poziția inițială când eram cu ea pornita și pe loc (motorina, apa și turometru) și am bateria care îmi licuriceste in bord. Menționez ca bateria, alternatorul și ceasurile au fost schimbate!

1 răspuns:
| viper23em a răspuns:

Scoate bornele lasă-le scoase 15 min și punele înapoi după. Daca asta rezolvă problema poate fi un contact fals in mufa ceasurilor de bord sau in modul