| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Salutare. Am un astra h si imi apare martorul motor in bord. Eroarea este p1400-61 si este problema la egr. Țin sa menționez ca l-am curățat si eroarea tot insista. Ce ramane de facut? Sa schimb egrul, sau poate fi și de la altceva?

2 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Sa inlocuiesti EGR-ul.

| 07gabriel07 a răspuns:

In primul rand verifica tot sistemul, erorea poate aparea si daca traseul gazelor este blocat. In ultima instanta inlocuieste egr-ul. In locul tau l-as duce la reconditionat si curatat impreuna cu galeria de evacuare.