| Tunoi94 a întrebat:

Am un audi A4 2.0 bpw 2006, are puse injectoare de 2, 5 puse de vechiul proprietar. Problema e ca inainte sa schimb inelele la injectoare, pornea greu in panta pe spate și pornea fără probleme in panta pe fata (cu botul la vale), dupa ce am schimbat inelele la injectoare ca asa mi-a recomandat cineva porneste greu din orice pozitie! Care o fi problema? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Dumitru_Marian_Mry_2000 a răspuns:

Pompa de combustibil nu este în regulă;
filtru de combustibil înfundat (din cauza combustibilului de proastă calitate);
duze înfundate (din cauza combustibilului);
regulatorul de presiune a combustibilului a funcționat defectuos;
scurgeri de aer;
a lucrat viața lumânărilor, a bobinelor de aprindere, a firelor de înaltă tensiune;
supapă inactivă înfundată;
senzor de debit de masă defect;
defecțiune a senzorului de temperatură;
încălcarea clapelor de supapă;
uleiul este în afara sezonului.
poate sa fie o problema din tot ce ti am enumerat aici du te la un mecanic cu ea, si cred ca nu e de la injectoare singura problema ar fi pompa de benzina sa fie infundat si trebuie inlocuita cat mai repede pana nu te lasa de tot de ramai de nu o mai pornesti de loc sper ca ti am fost de folos!