| George12356456 a întrebat:

Am un audi a4 b5 1.6 benzina si folosesc castrol magnatec 10w-40. As vrea sa trec pe alt ulei deoarece am auzit multe pareri contra Castrol cum ca ar fi contrafacut si mai stiu eu ce. Voi ce ulei folositi si cat de multumiti sunteti de el?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Orice ulei de motor de orice marcă, cumpărat din magazin, fără bon, fără o minimă atenție poate fi fals!
Restul, sunt basme comerciale care să scadă vânzările la un produs și să crească la un alt produs!
Nu văd rostul, dacă nu ați avut probleme tehnice să schimbați uleiul! De ce să faceți bubă pe piele sănătoasă?

| Panamax a răspuns:

Divinol 5w30.
Cand ei fabricau uleiuri cei la la Castrol se jucau in nisip.