| almaz a întrebat:

Am un buget de circa 8 mii € pentru a-mi achiziționa o mașina. Sunt tentat pe un Citroën C4 cactus din 2015 (100’mii) sau un WV Golf 7 2013 (130’mii). Care-i varianta mai bună?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand Golful, fiindca-i fiabila.
Citroen-ul este o masina frumoasa, dar nu este buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cactusul e urat in draci
Eu m as uita si la un Focus

| romeo78 a răspuns:

Dacă doriți să fiți deosebit, un C4 Cactus. Dar, trebuie avut în vedere că este un low cost în privința dotărilor interioare, mai ales până la facelift.
Golf 7 este prea scump, iar modelele mai ieftine sunt slab dotate, motoare mici.
Puteți încerca modelele Kia Ceed, Hyundai i30, Peugeot 308.
Alternative bine echipate, cu un preț decent există.

| Drsss a răspuns:

Bmw e90 2012

| suntserios a răspuns (pentru Drsss):

Si de ce sa dea 8000 euro pe o masina cu 300k+ km?

| Cosmin2000Ionita a răspuns:

Recomand Golful 7 dar nu cred ca vei gasi la 8 mii de euro masi a asta si daca o vei gasi va fi o masina cu probleme...Ti-as recomanda un Golf 6 cu multe dotari decat un Golf 7 cu foarte putine dotari! Acum tu stii...Bafta si sa nu dai ochii pe foc