| LaviniuDaniel a întrebat:

Am un golf 4 1.4 16V, vreau sa schimb kit-ul de ambreiaj. Cat ar costa kit+manoperă? Multumesc!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vreo 400 de lei kitul
https://targuldepiese.ro/......af-100051/
Manopera, mai mult de 300 de lei nu prea ar trebui sa fie. Alege un mecanic particular serios. Ia in calcul si schimbul de ulei in cutie.
La operatiunea asta, se mai poate intampla sa se mareasca lista de piese cu articulatii de la roti, care nu merita puse la loc uzate, semering, rulment hidraulic sau burdufuri de planetara.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Presupunand ca pui un ambreiaj de calitate ( gen LuK) + manopera cam 800-900 lei.

| LaviniuDaniel explică (pentru ClaudiuM1997):

Sincer nu o sa folosesc prea mult masina, este bătrâna, dacă duce 20 000 km ma multumesc cu orice marcă, însă pentru 800/900 de lei merita un LuK

| LaviniuDaniel explică (pentru ClaudiuM1997):

Multumesc de raspunswinking

| Jokers666 a răspuns:

Da daca vrei un kit lux ceva gen la manopera te-ar costa vreo 800-900 de ron