| Ilie_George_1998 a întrebat:

Salutare, am un golf 4 1.6 16v 2002. Întâmpin o problema cu un martor in bord, acesta fiind martorul de ulei, dupe ce am efectuat schimbul de ulei, uleiul la nivelul recomandat tot imi licare martorul de culoare rosie in bord. Ce as putea sa fac? Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Posibila scurgere de ulei, sau se infiltreaza printr-o crapatura interna si pierde din motor. Masina veche probleme mai multe, asta e viata

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur e martorul? să n-ai vreo supriză...

| Sofer a răspuns:

Lipsa presiune ulei. Dacă uleiul e la nivel și motorul merge normal poate sa fie senzorul. Pune un tester.

| Panamax a răspuns:

Cand accelerezi se stinge martorul?