| KR7 a întrebat:

Salutare! Am un mercedes e class 2014, am o problema la ea nu nu se opreste motorul cand pun functia Eco si la functiile (asisst keep line, asisst distronic scrie inoperative.A mai intilnit cineva aceasta problema? Va rog scrieti-mi!?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Asa si de ce ar tr4eb sa se opreasca motorul la functia Eco? Da detalii,spune ce ar trebuie sa faca motorul la functiile alea,apoi spune ce nu face la tine.
Motorul se opreste doara atunci cand il opresti tu,ori daca masina are sistem de ala start/stop atunci da se opreste cand masina nu mai ruleaza,cand pui frina,dar si atunci depinde de situatie,ce ai deschis, aer conditionat, ventilatoare etc deci poate sa se opreasaca sau poate sa nu.
Line assistant si ce mai spui tu, nu stiu, poate o avea ceva buton sa pui off /on, nu am butonat mercedesul ala sa stiu cum au aia functiile astea.