| neymar94 a întrebat:

Salutare!
Am un opel astra g din 2001 si se aude un fel de vâjâit tare dinspre parte din fata cand este in accelerare sau decelerare între 40-60 km/h sau pe la 100 km/h. Am verificat si schimbat rulmenți fata, schimbat cutia de viteze, discurile si plăcutele sunt bune. Mecanicii nu i dau de cap. A mai pățit cineva, știți ce ar putea fi?
Mulțumesc.

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Sunetul pe care îl descrieți poate fi cauzat de probleme cu articulațiile cardanului, cu arborele cu came sau cu jantele uzate. De asemenea, poate fi cauzat și de probleme cu amortizoarele sau cu suspenia. Este posibil să fie necesară o diagnoză mai detaliată din partea unui mecanic experimentat pentru a identifica cu precizie cauza problemei