| SmoKilla a întrebat:

Salutare, am un Opel Vectra A din 90-2000, problema este atunci cand cobor un deal facand frana de motor intr-o treapta inferioara, se aprinde martorul "check engine" in bord iar cand stationez motorul abia mai merge pe ralanti, cateodata oprindu-se

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Du-te cu ea la service, unele simptome se cam aseamana si te pot induce in eroare.
La mine se aprindea check engine si se oprea motorul in mers daca scadea sub 2000.
Erau injectoarele infundate.
Am patit si faza cu relatiu, la rece trepida si se oprea uneori.
Dupa ce am schimba bujiile s-a remediat.
Si ca o mica idee, odata am alimentat de la un peco si statea aprins fara a se manifesta in vreun fel.
Cel mai bine te duci la un service si le explici si vezi despre ce e vorba!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat