| Sarcopt a întrebat:

Am un zgomot ciudat la roata din față stănga (cred că este la roată), cănd merg pe un drum denivelat se aude ca şi cum ar trepida o bucată de fier pe fier. Ce ar putea să fie. Răspund dacă aveþi nelămuriri. Mulþumesc

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergeti cu masina la un service autorizat de auto! Ei pot diagnostica cu precizie si sa vi-l repare pe loc!

| Sarcopt explică:

Am avut un arc rupt pe partea stăngă, de acolo se auzea acel zgomot. Mulțumesc pentru răspunsuri

| DumiY a răspuns:

Poate e de la rulmenti sau la placuta de pe disc. E posibil sa fie discul ros.
Si verifica sa fie rotile echilibrate.
Curata si pistonasul si glisierele.
Poate e si de la etriere.