| tony5xx a întrebat:

Am voie sa imi pun folie fumurie pe parbriz in dreptul parasolarului? Am fost la lumar si mi-am pus pe luneta si geamurile din spate. Baietii de acolo au spus ca e legal sa pun si in dreptul parasolarului dar sa nu depaseasca 15 cm. Puteti sa ma sfatuiti daca e bine sau nu? Multumesc frumos!

1 răspuns:
| RzV28 a răspuns:

Eu am vazut masini care au acolo folie dar desigur care nu depaseste locul parasolarului adica vreo 15 cm. Si trebuie sa primesti si pe aia omologare de la cei care ti-o pun sa fii cu totul legal si odata ce ei zic ca e legal si iti dau treaba asta cu acte e totul in regula.