| Bogdanache a întrebat:

Salutare, am vrut sa pornesc un t5 din 2014 iar cand am apăsat ambreiajul pedala a ramas la podea, ce poate avea?

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ambreiajul defect.

| 07gabriel07 a răspuns:

Pot exista 2 probleme: ambreajul in sine adica kitul de ambreaj care se schimba cu totul sau volanta. Unele masini au volanta in stransa legatura cu ambreajul se strica volanta se strica ambreajul.

| Catalinjr a răspuns:

S-a rupt cablu de ambreaj sau ceva probleme la cutie, disc de ambreaj, placa.

| AlinDima a răspuns:

Incearca sa pui niste apa fiarta langa pedala si apas-o incet

| regis a răspuns (pentru AlinDima):

E o superstiție sau ai si o explicație tehnica?