| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salutare, as dori sa achiziționez un audi A6 break 2.0 177cp model 2012-2013.
Ce recomandați manuala sau automata?
Undeva la 10.000€ e o suma corecta pentru mașina sau e sub prețul pieței? Am văzut și la 11.000+ de asta va întreb.
Mersi mult

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Manual, are cuplu mai bun, plecarea de pe loc e mai buna si la depasiri ajuta mai mult. Pe ce site ai gasit-o? E din RO sau strainatate? Nu recomand sa cumperi de la roman, foloseste carvertical.ro pentru verificarea istoricului cu numarul vin al masinii

| Mihaitzaplesanule explică (pentru mgtow):

Momentan doar pe olx ma uit, sunt in Căutare nu sunt decis încă și acum încerc sa ma informez sa aflu despre motoare preț etc

| mgtow a răspuns (pentru Mihaitzaplesanule):

Multe tepe in RO si multi o sa refuze sa iti dea VIN-ul sa verifici masina pentru ca au nereguli

| Frank51 a răspuns:

Prețul reflectă starea mașinii. Cutia automată este mai cu risc deoarece dacă se strică o să coste de 5 ori mai mult reparația/înlocuirea, dar eu aș prefera automată indiferent de riscuri.