| AndrewR a întrebat:

Salutare!
As dori sa achizitionez un golf 5 1.6 sau astra h aceeasi motorizare, pareri? In special de la persoanele care detin. Merci

3 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Detin golf 5 si personal sunt multumit. Poti adauga o gramada de upgrade-uri la interior si sa il faci sa arate frumos. Nu prea sunt eu cu opel doar pentru ca nu imi plac cum arata. Astra h si golf 5...clar as zice golf 5, arata mult mai bine(dupa parerea mea) si la interior si la exterior. Wv sunt producatori buni, fac masini adevarate. Alegerea ta

| NeaNicu78 a răspuns:

Dacă te referi la 1, 6 benzina este ok motorul de golf 5, nici cel de astra h nu e rău, orice motor din cele doua (și nu numai), dacă le dai ulei bun și le faci reviziile când trebuie nu o sa ai probleme, generațiile noi de motoare au foarte mult plastic în componentele motorului și cu timpul acest plastic capătă mici deformări și multe probleme (pierderi ulei, mers neregulat, pierderi lichid răcire și multe altele... ), pentru a-ți da mai multe detalii trebuie sa știu ce tip de motor alegi la oricare mașina din cele spuse de tine...sa auzim numai de bine.
PS: dacă ai nevoie de orice sfat in mecanica mașinii cu mare drag te ajut.