| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! As putea sa reduc din pretul impozitului auto? Eu as vrea sa-mi achizitionez un e46 330i dar este impozitul foarte mare, gen sa nu il platesc pe tot, doar jumatate

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ar exista posibilitatea, cine ar mai plati impozitul integral?

| mgtow a răspuns:

O inscrii in BG si ai scapat, aia au taxe mici la masinile care au motoare peste 2L https://www.olx.ro/oferte/q-inmatriculari-bulgaria/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul nu ai cum sa il reduci. Poti fi scutit de el doar daca esti persoana cu handicap.

Da nu vad de ce ai vrea sa scapi de impozit, probabil va fi cea mai mica cheltuiala la masina aia

| anonimg a răspuns:

Să cumperi mașina pe numele unor persoane în vârstă - asta înseamnă reducerea costurilor asigurării.
De impozitul la primărie nu știu. Ți-am spus doar ce știu.

| Alexuţ02 a răspuns:

Impozitul la BMW 330D sare pe la 28 ( in jur de ), consumul la 330i, ca sa ti dau exemplu, 320i u ajunge si pe la 12-13-14, depinde ce modificari are si cum e folosit, cat de agresiv mergi mai direct zis
Gandeste-te mai bine inainte sa iei un 330i, are o intretinere foarte costisitoare careia cu greu ii faci fata, eu spun sa te mai gandesti.

Iar despre intrebarea ta, doar sa-l inscrii pe Bulgaria e solutia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să ți-o cumpere tata mare.

| Eisenheim a răspuns:

Impozitul e mare? laughing Stai sa vezi asigurarea, piese de schimb, carburant laughing impozitul e fix bani de-o bere pe lângă celelalte laughing din câte știu se poate plati și eșalonat, rate, spune-i cum vrei, orice suma e binevenita in contul administratiei happy