| gygel_9094 a întrebat:

Salutare, as vrea sa achiziționez un Fiat Grand Punto 2006 1.4 16 valve...
Cum se cataloghează la piese? Scumpe, ieftine?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Fiatul face motoare excelente.Restul lasa de dorit.Sunt ieftine anumite piese dar pica mai des, dar si pretul de achizitie reflecta cumva acest aspect.Nu intamplator sunt cele mai ieftine masini.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai ieftine ca alea germane sau franțuzești

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orienteaza-te dupa preturile de aici:
https://www.autokarma.ro/......-16v-70-kw
Eu zic ca sunt foarte ieftine pentru o masina din 2006.
Mult mai ieftine decat la VW Golf, comparabile cu cele de Opel Astra, sau chiar mai ieftine.
Am lucrat la cateva Fiaturi, si sunt frumos construite, parca mai aerisite decat masinile nemtesti, iar calitatea lor este multumitoare.
Eu unul, o recomand.
PS: Un prieten foarte bun mecanic, mi-a spus ca Fiat Stilo sunt foarte foarte reusite.

| Vvistula a răspuns:

La piese ca si pret sunt nivel mediu spre ieftin.