| RO2002 a întrebat:

As vrea sa aflu cateva pareri de-ale voastre in legatura cu Cadillac CTS (modelul de la 2016) M-am indragostit de aceasta masina si m-ar interesa cateva aspecte legate de ea. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum sa fie e una slaba, slaba de la cadilac laughing ceara are un amic si tot o lauda, am zis ia frate sa vad si eu ce tot lauzi, si cand colo masina simpla.Adica zic intre bmw seria 300 si cadilacu asta bmw e mai bun, la orice.Mmasinile astea plac la colorati mai mult laughing iar modelele mai mari aia mai in varsta.Nu stiu de ce dara asa am observat, foarte multi oameni in varsta au cadilac dar nu stiu daca modelu asta CTS sau alte litere oricum ceva ai mare, dara asemanatoare astea toate cts mts bla bla.Adica pe mine nu ma da deloc pe spate, unde pui ca spatele arata ca si fata, pai cei aialaughing, da na daca iti place e a ta.Aspecte legate de masina asta le gasesti pe net, scrii 2016 cadilac cts specs si citesti acolo ce are dotari motoare etc.

| FakeJoker a răspuns (pentru relian):

Bmw si cadillac, aici vorbim deja de doua firme diferite, care au scopuri total diferite, mai ales in modele seria 300 de la bmw. Bmw incearca sa se adreseze si oamenilor de rand, pe cand un cadillac nu este atat de accesibil, un seria 300 nu ofera siguranta pe drum a unui cadillac, asta ti-o garantez, poate pare o masina de fite, dar este o masina pentru cei care vor sa se simta lejer, sa se simta bine in masina, sunt fel si fel de oameni, unora le place acest scaun de textil in care sa dea inferioare la bmw, si unor le place scaunul ala cu spuma din memorie, care te pune in orice pozitie zici ca esti la masaj pentru articulatii, sper ca ai inteles idee mea. Nu poti spune ca bmw e mai bun decat cadillac sau invers, este doar parerea fiecaruia.Si eu zic ca este o masina foarte dotata si foarte futuristica. Nu sunt un fan cadillac sau ceva, doar ca masinile sport sunt masini sport, masinile de lux sunt de lux.

| relian a răspuns (pentru FakeJoker):

Ok man asa e cand conduci din an in paste sau vezi masini din an in paste.Cadilac in america are orice colorat laughing iar eu is in america asa ca idee, deci nu veni sa imi zici tu mie cei cadilac ce arati tu si cei bmw.Nu si-o permite nimeni? Asa crezi tu, masina aia e mai ieftina ca cel mai prapadit bmw din acelasi an.Scaune de textile laughing stai nitel in america mamsinile germane nu au scaune de textile, nu am vazut nici una pana acum de cans is aici.Cadialcu ala la fel are scaune din piele sau leterette asta asa ca idee.Te asigur ca bmw e mai bun decat cadilacu ala ce arati tu si spun asta nu din auzite, spun ce vad, ce pipai ce conduc. Daca si cadilacu asta e masina neam dat dracu laughing pai ce masina e aia frate ca arata in spate ca sin fata laughing mai lasa-ma cu cadilacu tau.Romanii cand vad o masina americana deja is pe spate, pe cand in america is masini simple, junghiuri laughing hai ca sunt si cadilacuri mai suparate dar nu modelu ce l-ai aratat tu.Nu stiu tu cum vezi o masina buna,dara eu cand ma urc intr-o masina imediat vad ce nu-i bun,ce nu-i bine facut,ce nu-i unde ar trebuie sa fie,vad o mamaliga aruncata in geam sau linga geam laughing aia pe post de boxe si asa mai departe, vad un schimbator zici cai maciuca si asa mai departe, adica japonezii, americanii nu au simtu ala al finetii, al proportiloor daca intelegi ce zic, asa cum is masinile germane.Sincer acum nu stiu cum de le nimeriesc germanii ori din prostie ori ca le stiu habar n-am dara stiu sa faca masini credema.Aici nu vezi decat masini, peste tot o mare de masini oriunde mergi, dealer linga dealer faci probe cu orice masina vrei, te uiti la orice masina doresti, asa ca scuze dara eu vorbesc din ce vad, vorbesc cum ma simt intr-o masina.Bine ca si la masinile germane am gasit destule chestii care nu-s la locul lor.Bine acum de[inde si cat de pretentios esti, e adevarat cum ai zis si tu daca tie aia iti place go ahead, mie sincer numi place.Nici eu nu-s fac masini, ceara de nici unele dara am vazut si vad diferentele, vad cum te simti cand stai intr-o masina.Eu despre asta vorbesc, nu vorbesc cu ce e dotata acea masina.Asa la dotari pfff pai sunt volvo si kia care au pe ele tot ce exista la ora actuala in domeniu auto si costa foarte putin in comparatie cu orice raie de bmw sau mercedes laughingvorbesc f serios,dara nu stiu is puse aiurea,nu-s proprotionate etc.E ceva de genu cum ai fi tu cu mainile pana la genunchi sa zice, cum ai arata?laughing asta e doara un exemplu, sau aia care au picioare mai scurte comparativ cu corpul, daca ai vazut asa oameni, la care diferenta e destul de maricica, arata cam naspa.Asa masini toate is masini kia pfff vinde kia masini aici de zici ca vinde paine laughing 100 de mii de mile garantie laughing nu stie ce sa mai puna pe ele, si plus de asta si ieftine.Dar urcate intr-o kia si urcate sintr-un mercedes laughing E ok eu nu am zis ca cadilacu nu place la nimeni sau ca no fi bun, dara nu mi se pare o masina extraordinara, sau asa de cautata. Spui de lux? Masinle bmw is toate cotate lux ca si mercedes ca si audi indiferet ce clasa is asa is cotate de lux.Nu stiu ce ai vrut sa spui tu cu de lux, dara bmw, mercedes, audi da clasa oricarui cadialc si la lux si la alte chestii.Eu asa zic ca is mai bune decat cadilac.Tu daca spui altceva e parerea ta, eu iti pot arata si parerile unor experti, care zic ce am spus si eu, plus de asta se vede si la pret.Scopuriloe ambelor firme este sa faca bani aia e tot laughing alt scop aia nau

| Ionute2018 a răspuns:

E super, grija putin cu consumul, in rest nu o sa iti faca probleme, încăpătoare si foarte multe funcții, ai impresia ca mergi cu 60km cand de fapt mergi cu 100km spre ex. e foarte sport cum merge si e silențioasă. parerea mea acum depinde si de alți clienti