| winter a întrebat:

Salutare, as vrea sa fac ITP-ul ca de acum expira si problema mea este ca am un martor in bord, mai exact cel de airbag. Pot sa trec ITP-ul cu tot cu acel martor? Cineva mi-a zis ca nu-i intereseaza martorii din bord dar intreb si eu.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu-i intereseaza martorii din bord"

corect

| anonimg a răspuns:

"Ce se verifica la o masina cand vine la ITP?
- verificare serii
- verificare noxe
- verificare frane
- verificare jocuri in articulatii
- verificare lumini
- verificare estetica (parbriz, rugina, anvelope, culoare, etc)"

Sursa(si mai multe detalii) aici: https://www.4tuning.ro/......30868.html

| suiramvl a răspuns:

Ii intereseaza martorii din bord...dar doar cei care avertizeaza la sistemul de franare si directie.in rest nici o problema