| Florin458 a întrebat:

Astazi am gasit oglinda masinii rupta cu tot cu suportul de plastic,atarnind intr-un fir.
Nu am idee cine a putut face asta, caci sa fi fost lovita de alta masina sunt 0 sanse,pentru ca distanta dintre masina si bordura era foarte restransa.
Credeti ca ar merita sa ma adresez politiei sau mai bine caut alta oglinda? Problema nu ar fi de oglinda, problema e sa nu se repete. Unei vecine acum 1 an i-a furat unu oglinda la masina, iar masina era parcata langa un stalp de iluminat in fata blocului laughing.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vreun "prieten" sau vecin care te iubeste, ti-a tras-o.
Asta in situatia in care, chiar nu exista risc ca o alta masina sa ti-o fii slefuit-o.
Politai nu va face nimic, ca nu-i treaba lor sa-ti pazeasca masina.
Vezi sa nu o pui pe trotuar, ca am vazut destui care dau cu piciorul in masini, cand masinile sunt parcate pe trotuar si ei nu au pe unde trece.

| Florin458 explică (pentru Violleta2022):

Masina o am de o saptamana.Am parcat-o in parcarea de langa bloc.E unu cu un taxi care parca acolo, iar dupa ce am pus-o eu, el o parca in fata mea, deci loc era pentru toata lumea, plus ca toata saptamana masina a stat in acelasi loc fara a fi avariata iar in fata si lateral-dreapta erau 4-5 locuri permanent libere, deci de incurcat nu avea cu ce, iar bordura de care ziceam e cam ingusta plus ca e si un gard viu acolo care permite mai greu accesul.
Ori cretinul ala care parca masina in locul respectiv desi si dupa ce am parcat-o eu acolo avea ramasese spatiu pentru 4-5 masini lejer, ori astia care fura oglinzi, casetofoane etc vazand ca nu o pot fura au lasat-o asa.Desi e rupt si suportul de plastic jumatate, iar oglinda sta intr-un fir fiind electrica.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Florin458):

Poate chiar taximetristul ti-a tras-o, de ciuda ca i-ai luat locul favorit, el fiind nevoit sa o mute alaturi.
Adeavarul este ca, nu poti acuza pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu taximetriștii nu-i de joacă