| Mihaimihai1234 a întrebat:

Salutare baieti, astazi m-a prins radarul in localitate cu 85 Km si am primit amenda plus suspendarea permisului auto pe 30 de zile. Asta ce insemna? Ca mai trebuie sa dau inca o data sala 13/15 dar intrebarea e alta, eu ma duc sa dau sala dar trebuie programare online facuta pentru sala sau trebuie sa ma duc direct luni sau marti sa dau sala fara programare....fiindca pe drpciv nu gasesc reprogramari unde sa ma programez... aveti idee?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti iei permisul dupa 30 de zile fara sa dai sala. Asta daca ne spui tot.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se dau examenele fara programare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa dai 13/15? Pentru 30 zile?

| Mihaimihai1234 explică (pentru suntserios):

Da, asta inseamna redobandire

| suntserios a răspuns (pentru Mihaimihai1234):

13/15 se da doar pentru reducerea pedepsei de la 60, 90 sau daca ti s-a suspendat pentru accident favut din cauze de neacordarea de prioritate sau bautura.
Pentru suspendarea pe 30 zile pentru viteza nu ai de ce sa dai 13/15

| Mihaimihai1234 explică (pentru suntserios):

De la viteza il am suspendat de la 90 de zile il pot lua la 30 daca dau redobandire 13/15

| suntserios a răspuns (pentru Mihaimihai1234):

Te hotărăști odata? In intrebare ai zis 30 zile

| Nemessys a răspuns:

Eu pe drpciv am gasit numai programari pentru cei care inca nu au obtinut permisul de conducere.

Deci nu prea vad unde ai putea sa faci programarea.
Te poti duce la ghiseu si sa intrebi si doamnele de acolo sigur de te pot ajuta. Iar daca poti sa o dai pe loc e ok, daca nu roaga-le pe ele sa-ti faca o programarea.