| denisman a întrebat:

Salutare baieti, ce masina imi recomandati pentru un viitor proiect de drift-car? Eu m-am gandit la un E36 1.8is 140 si ceva de cai. Mi se pare ok de inceput. Astept inca cateva optiuni de la voi de masini bune de asa ceva si cu un pret ok.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E36 si E46 sunt potrivite pentru asa ceva, pentru bugetul redus, si aderenta cu minus...
Drifturi poti face si cu pisica 316, cu conditia sa ai grup cu blocante. Fara blocante, nici 328 nu prea se joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti permiti sa bagi bani in ea, e ok. Daca nu, nu o cumprara pentru ca este un cazan.O masina veche in care trebuie sa bagi mult in ea. Daca ai banii necesari, o recomand.Totusi pentru drift e cam mic 1.8.

| JulyDreams a răspuns:

Nu ma pricep la tuning, dar mie imi place Mazda miata.