| YaonJinji a întrebat:

Salutare.
Când pornesc mașina se aude un țăcănit și nu învârte deloc.
Precizez:
-Bateria este aproape noua și îmi da curent, adică farurile se aprind, casetofonul pornește
-Nu am niciun martor aprins in bord in afara de cel de la catalizator, am văzut ca la majoritatea sta aprins.
Si pornește doar dacă e împinsă.
Am un Opel Vectra B, 1.8 16V, 2001.
Sunt începător și de aia am mașina asta, doar ca sa învăț, pentru ca am mai pus întrebarea asta și au început sa zică, ca merit un cazan ca ăsta.
Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

De verificat demarorul (la un service) - foaaaarte probabil asta să fie problema