| Sarcopt a întrebat:

Căt mă poate costa înmatricularea unei mașini cu numere roșii, nr preferențiale, RAR...

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

80 de lei numerele preferentiale, 40 lei taxa certificat, ~500 lei omologarea rar + impozit si RCA.

1 răspuns:
| goldenbullet a răspuns:

Numerele rosii pana in 100 de lei pe o luna. La rar din ce am inteles costa cam 100 de euro. Pentru inmatriculare trebuie platita o taxa de 40 si ceva de lei la posta pentru talon, asigurarea si pentru numere 40 si ceva de lei numere aleatorii sau cum si zice sau 80 de lei parca numere personalizate. Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze.