| George12356456 a întrebat:

Ce becuri H7 recomandați pentru faza scurta? Precizez că am faruri cu lupa.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant de la Philips albastre misto legale. Vezi albastru noaptea si politia nu are ce sa.ti faca

| George12356456 explică (pentru mgtow):

Ce model?

| mgtow a răspuns (pentru George12356456):

Pune H7 Philips pe ele dar mergi cu unu de la tine sa arate la fel la forma altfel poti lua unu gresit si se vad albastre la ochiul liber

| George12356456 explică (pentru mgtow):

Mi-ar fi de folos un link. Vreau sa fie cat mai albe

| mgtow a răspuns (pentru George12356456):

Intreaba pe aia de la Philips Romania

| sierra1 a răspuns:

E similar cu intrebarea cuiva : ce brad de șireturi imi recomandați?

răspunsul era (corect): nu contează, sunt la fel toate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cele mai recomandate erau Philips Racing Vision, eu nu le-am probat.
Am avut niste leduri C6 (replici), care luminau ok, dar aveau 6000k (alb rece), iar pe ploaie nu vedeam absolut nimic. M-am intors la halogene banale momentan.
Urmeaza sa-mi ajunga un set de leduri mai calitativ, 12000lm cica, de data asta 4300k. De la alea am asteptari.
Tot faruri cu lupe am si eu, nu mai vreau sa raman la halogen pentru ca degaja multa caldura, si strica lupa in timp.
Despre becurile halogen premium, am auzit ca tin mai putin, pentru ca ard la temperatura mai mare (de acolo lumina in plus). Deci filamentul e mult mai solicitat.

| RxTx a răspuns:

Unele care sa nu ii orbeasca pe cei de pe contrasens