| niculai123456789110 a întrebat:

Am câștigat un parasolar pentru parbriz și as dori sa știu daca pot să-l pun singur sau trebuie sa ma duc într-un service de foliere.

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca e din ala cu staniol sau cu desene diverse, are sistem de prinde cu ventuze sau/si elastic, il pui foarte usor si va trebui sa il pui si sa il dai jos cand il folosesti. ala e scopul lui. daca e banda sau altceva, cu adeziv mai bine apelezi la cineva care a mai facut operatiunea asta.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu sigur nu ai habar ce-i ala parasolar auto baiatule.100% Vorbim de lucruri total diferite aici.

| niculai123456789110 explică (pentru siriusblack98):

Scuze sirius e autocolant

| AlleXuSS a răspuns:

Salut daca e vorba de parasolar acesta se poate monta si acasa dar vad ca ai zis ceva de "foliere" sau tu vrei sa spui ca ai de fapt o folie de autocolant? cred ca poti face diferenta intre parasolar si folie autocolant.

| niculai123456789110 explică (pentru AlleXuSS):

Da e autocolant scuze

| AlleXuSS a răspuns (pentru niculai123456789110):

In cazul asta se poate face si acasa dar este mult mai complicat asa ca recomand un atelier de colantari auto big grin
decat sa o faci acasa si sa nu-ti iasa mai bine o face altii priceputi!

| Simpatic a răspuns (pentru niculai123456789110):

Daca e autocolant vezi ca trebuie sa aiba o anumita marime, numai stiu exact cum se calculeaza, ca daca este foarte mare (am vazut la unii exagerat de mare aceasta folie aproape acoperea cu exagerare zic jumatate de parbriz!) nenea Garcea iti ridica talonul si iti da amenda.
Daca este de bun simt nu vei avea probleme niciodata, eu am o folie de aceasta montata in service care se ocupa doar cu colantari si infolieri, nu stiu cat de legala este a mea, dar fiind de bun simt adica nu foarte lata si neobturand vederea, nu am avut probleme cu ea sau cu oamenii legii.