| numesiprenume0 a întrebat:

Daca am radiat o masina(inca o am, este acoasa doar din circulatie, nu am si dat-o la un centru de colectare) o mai pot da pentru voucher? As dori sa achiziționez un panou solar dupa cum am vazut noua optiune rabla... Se mai poate? Funda...

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai radiat-o cu cerere + dovada de spatiu sau cu contract de vanzare, poti, dar va trebui sa-i platesti impozitul retroactiv, probabil.
Daca ai radiat-o cu adeverinta de distrugere sau dezmembrare, nu ai nici o sansa.