| vLooM a întrebat:

Salutare.

Daca dupa un accident eu sunt victima, si am sunat la cei cu asigurare ( asigurarea a vinovatului ) si m-a programat intr-o zi, am completat constatare amiabila si dupa m-a programat!

Acum problema, daca eu am scris ceva gresit in acea constatare sau vinovatul, se poate scrie din nou acea constatare nu? oricum m-a programat la un service sa vada un expert ce trebuie refacut/cumparat. Aia se poate completa din nou zic eu nu daca am gresit ceva ( este pentru prima data cand completez asa ceva )
P.S: sunt deja programat.

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Stai linistit,acum la service,se face adevarata constatare, intre agentul constatator al firmei de asigurare si reprezentantul unitatii service care face reparatia, acum se pot depista si eventuale defecte ascunse, pe care tu, un nespecialist sau sub influenta emotiilor dupa accident nu le-ai sesizat.

| vLooM explică (pentru gheorghe699):

Ok, multumesc mult de raspuns, pot sa zic ca acum m-am linistit happy

| gheorghe699 a răspuns (pentru vLooM):

Cum mare placere, am trecut prin asa ceva.
Bafta!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu nu prea ai inteles care e notiunea de victima in accident...
Esti pagubit, ca daca erai victima, nu se facea amiabila, ci consult medical, declaratii, ingrijire medicala si dosar penal!