| iustinul289 a întrebat:

Daca ma poate ajuta cineva cu o problemă i-as fi recunoscător.Deci am un atv 250cc si acum am vrut să îl pornesc dar nu pornea decat cu șocul tras si nu stătea nici la relanti.Problema este ca inainte imi pornea la -10grade la sfert fără șoc.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica si curata bujiile.
De asemenea, verifica uleiul din instalatie, daca nu s-a ingrosat (ca vaselina).
Daca e motor in 2 timpi, ai grika la cantitatea de ulei amestecat in benzina!

| sierra1 a răspuns:

Bula colegul, zice bine dar motoarele se depanează in atelier nu online. Deci du-l la un meșter