| Ionut_Ciocan_1995 a întrebat:

De ce acte am nevoie pentru a inmatricula o masina adusa din strainatate? Pe cele de la R.A.R le-am obtinut, de restul vreau sa stiu. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| TheNinja a răspuns:

Cerere de inmatriculare
Fisa de inmatriculare vizata la circa financiara de care apartine proprietarul
Cartea de identitate a autovehicului (original si copie simpla)
Actul de identitate al solicitantului (original si copie simpla)
Copie dupa asigurarea RCA valabila
Chitanta care atesta plata certificatului de inmatriculare (37 de lei)
Dovada platii pentru placutele de inmatriculare
Procura notariala, in cazul in care actele nu sunt depuse de titular
In cazul persoanelor juridice, mai este nevoie si de documentele care atesta dobandirea personalitatii juridice, denumirea si sediul, in copie simpla, precum si imputernicirea pentru reprezentantul legal al acestora.