| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare,
De ce nu mai are putere clima pe aer cald/rece, cand este dat la 1, 2,3 parca nici nu merge, la 4 abia sufla ceva caldura.
Ce s-a dus?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lipsa jetului puternic de aer cald NU e dată de lipsa freonului! Mai dă detalii și mai vorbim

| AdiMihai25 explică (pentru sierra1):

Ce detalii sa mai dau, cand am luat masina stiu ce putere avea clima, aerul cald sau rece ce o fi e mort ..la viteza maxima la 1 nici nu se aude.

| sierra1 a răspuns (pentru AdiMihai25):

De ex.: fluxul de aer e același (ca și când era bun) chiar dacă acum nu e cald?

| Mmn a răspuns (pentru AdiMihai25):

Trebuie incarcat freonul..am patit si eu

| AdiMihai25 explică (pentru Mmn):

Serios,ce treaba are freonul doar nu e pe AC.

| Mmn a răspuns (pentru AdiMihai25):

Atunci mergi la service..ca de aia exista

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Freonul

| J0B0MAT a răspuns:

Poate trebuie curățat sau nu mai are freon.

| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Opreste clima si calca acceleratia