| Crush247 a întrebat:

De curand as dori sa imi achizitionez un x5 de 3.0d.
cine stie cat costa impozitul anual?
Dar asigurarea (estimativ )? Am permis de 2 ani.

Răspuns Câştigător
| R0byZ00r a răspuns:

Dai 25 de miloane pe an pentru impozit la primarie, si pentru asigurare uite aici https://www.romasig.ro/calculator-rca/, iti calculezi singur modelul deoarece eu nu imi pot da seama exact de ce tip de motor este x5-ul acela si ce cp are sub capota

| Crush247 explică (pentru R0byZ00r):

Ok, Multumesc Mult!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina premium cu motor de 3L, chiar mai conteaza restul cheltuielilor? ca se presupune ca ai bani pentru asa ceva

| Crush247 explică (pentru suntserios):

Da, am bani de asa ceva, dar totusi problema se pune in felul urmator.
Nu as vrea ca in 2-3 ani sa imi mai pot cumpara inca una doar strangand banii din impozit :/