| pilu999 a întrebat:

Salutare,de ieri intampin o problema la masina (un golf 4 1.6 16v AZD din 2002),cand incerc sa o pornesc invarte in gol si da sa porneasca dar totusi nu porneste,problema nu este de la baterie pentru ca e noua, nici de la electromotor.Am mers intr-o seara cu masina pe rosu pana am ajuns la cea mai apropiata bezinarie,rompetrol,de unde n-am mai alimentat niciodata. Posibil ca una din asta sa fie cauza? faptul ca am mers pe rosu sau ca a fost benzina de proasta calitate? de asemenea cand am reusit sa o pornesc si schimbam vitezele masina ramanea turata, precizez ca masina porneste cand are chef si dupa nu mai am treaba cu ea cand o pornesc urmatoarele 3-4 dati dar problema revine.Din cati am intrebat pana acum parerile sunt impartite,ori este pompa de benzina,ori senzorul de temperatura de la motor,ori primeste mai multa benzina decat ar trebui si motorul se inneaca,ori nu primeste benzina deloc, daca ati avut o problema similara va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca masina este pe benzina si nu cumva pe motorina?
Poate ai pus ce nu trebuia in ea!

| pilu999 explică (pentru Violleta2022):

Am masina asta de 2 ani, clar ca stiu ca e pe benzina

| pilu999 explică (pentru Violleta2022):

Era senzorul de pozitie de axul cu came defect.